fbpx

DSC 8145

Efektem zakończenia kolejnego etapu inwestycyjnego firmy Pro-Fil jest przeniesienie siedziby firmy do nowo wybudowanej hali produkcyjnej w Jadownikach koło Brzeska. O szczegóły inwestycji podpytujemy Pana Marka Szczerbińskiego, właściciela Pro-Fil. 

 

Od 2000 roku Pro-Fil produkował zarówno stolarkę aluminiową, jak i PVC. Po około 10 latach podjęliście decyzję, że swoją przyszłość zwiążecie jedynie z aluminium. Czy z perspektywy tych lat oceniacie, że była to dobra decyzja?

Lata 2000 do 2008 były dobrym czasem na produkcję stolarki PVC, bo nie było jeszcze tak dużej konkurencji, jak ma to miejsce obecnie. Oczywiście produkowaliśmy równocześnie stolarkę aluminiową ale nie były to tak duże ilości jak teraz. Dlatego, zaczynając od produkcji PVC, mogliśmy rozeznać rynek, poszukać kontrahentów, nauczyć się wszystkiego tego, co wykorzystujemy obecnie przy produkcji stolarki aluminiowej. Myślę, że to była bardzo dobra decyzja.

Czy produkcja aluminium jest bardziej rentowna niż PVC? 

Produkcja aluminium jest bardziej rentowna od PVC, ponieważ nie da się tu zastosować takiej automatyzacji, więc bardzo liczą się doświadczenie oraz wykwalifikowana kadra pracownicza. My produkujemy stolarkę z aluminium ponad 11 lat i jesteśmy w tym naprawdę dobrzy.

Jakich konstrukcji wykonujecie najwięcej i kim są ich odbiorcy?   

Najwięcej wykonujemy systemów przesuwanych. Głównymi odbiorcami są klienci z Francji, Belgii, Niemiec i Austrii.

Jaka jest główna przewaga aluminium nad PVC? Czym zachęcacie klientów do wyboru tego materiału?

Główną przewagą aluminium nad PVC jest możliwość robienia większych konstrukcji, w różnorodnej kolorystyka. Możliwość wyprodukowania całej gamy systemów przesuwanych, ogrodów zimowych i wiele więcej. Do tego termika systemów aluminiowych jest na dzień dzisiejszy bardzo podobna jak w PVC.

Zmieniliście właśnie siedzibę. Jakie nowe możliwości dzięki temu osiągnął Pro-Fil?

Zmieniając siedzibę, oczywiście, otwierają się nowe możliwości pod względem produkcyjnym oraz reprezentacyjnym. Nowa, większa hala pozwoli nam zwiększyć moce produkcyjne, natomiast większe biura pomieszczą większą liczbę konstruktorów do wycen stolarki aluminiowej. Pracownicy mają też większy komfort w pracy. Klienci, widząc rozrost firmy, też chętniej zamawiają u nas stolarkę, co widać po ilości zleceń.

A jak oceniacie obecny rok? Wypadnie lepiej czy gorzej od zeszłego?

Obecny rok wypada ponownie znacznie lepiej od poprzedniego. Odnotowaliśmy kolejny wzrost sprzedaży aluminium o około 30%. Dwa poprzednie lata też były dla nas bardzo dobre, czego potwierdzeniem mogą być chociażby wyróżnienia od firmy aliplast w kategorii „największy obrót”. Mamy nadzieję, że i w tym roku wypadniemy równie dobrze.

 Wywiad dla  portalu  oknonet.pl

http://www.oknonet.pl/okna/typy_okien/przesuwne/news,21548.html

Początek strony